Zavřít

Doprovodný program

Co potřebuji k tomu, abych se mohl začít věnovat djingu?
1. TRPĚLIVOST. I když díky technologii je djing snadnější, je potřeba se obrnit trpělivostí. Stejně jako malíř nebude kreslit skvělé obrazy za měsíc, není ani možné zvládat profesionálně techniku djingu hned. Vše je to pouze o trénování.

2. POŘÍZENÍ PRVNÍHO DJ SETUPU.
Chcete si koupit nějakou konzoli? Nebo nějaký DJ setup? A je vůbec důležité mít mít něco z toho doma?
Určitě ano. Současné kontrolery nebo setupy poskytují díky svým funkcím dostatečný prostor pro rozvíjení kreativity a možnost domácího tréninku je rozhodně k nezaplacení. Dj zařízení bychom měli vybírat podle toho, k jakému účelu bude později sloužit. Chceme provozovat vlastní party? Pak se nám může hodit některá z all-in-one verzí výrobce Pioneer, např. čtyřkanálový XDJ-XZ. Chceme-li se doma připravovat na klubové hraní, pak bychom se měli rozhodnout nejlépe pro kontroler, který se co nejvíce podobá klubové technice, např. DDJ-1000. A chceme li navíc osvěžit své vystoupení nějakými Live elementy, může se nám hodit Roland DJ 808 s vlastní bankou bicích a sekvencerem.
Nabídka DJ zařízení je na současném trhu dostatečně rozmanitá, a to jak z hlediska cenového rozpětí, tak z pohledu funkcí.
Škola Musartedo nabízí DJ techniku se studentskými slevami. Kromě tréninku v prostorách školy si tak můžete některé z kontrolerů přímo u nás vyzkoušet a zároveň konzultovat s našimi instruktory, co by pro vás bylo nejvhodnější.

3. UŽ MÁM NA ČEM HRÁT, CO DÁL? Pro správný poslech se ti budou šiknout dj sluchátka (Pioneer, Technics, Aiaiai,…) a flashka na hudbu (mně se nejvíce osvědčil Sandisk). Pokud nemáš po ruce bedny od telky nebo pc s cinch výstupem, budou se ti hodit i bedny.

4. INSPIRUJ SE. Sledování videí z akcí a koukat djům pod ruce – i to může být skvělá škola, jak vstřebat další poznatky či narazit na skvělé tracky.

5. NEVZDÁVEJ SE A TRÉNUJ. Toto dosti souvisí s bodem 1. I když nejde vše dle představ, trénuj, zkoušej, experimentuj. Čím déle hraješ, tím více zvládáš techniku automaticky a samozřejmě rozvíjíš vnímaní dob a celkově hudby.

6. SLEDUJ HUDBU. Není to jen technika ale také správný výběr tracků, včetně dostatečného hudebního archivu, díky kterému lze přizpůsobit mix každé situaci a atmosféře. Nejpoužívanější hudební portál je např. Beatport či online platforma, kde je možnost hrát s internetové databáze – Beatport Link.

7. PROMUJ SE. Využij sociální sítě a navštěvuj párty – nejen pro inspiraci ale také pro navázání kontaktů. Zkus nahrát první mix bez chyb a sdílej ho přes Soundcloud či Mixcloud.

8. NEDĚLEJ TO PRO EGO ALE PRO ZÁBAVU. Pro správné rozvíjení je potřeba mít vztah k hudbě a musí mě to samozřejmě bavit. Hrát jen proto, že to dobře vypadá, není dobrá cesta.

A NEJVĚTŠÍ ŠKOLA? Hrát na velkém zvuku v klubu před lidmi 🙂

Dodatek: YouTube je plný návodů a tipů, jak správně zvládat techniku mixu. Taktéž doporučuji vyzkoušet bezplatně nejrozšířenější program pro veškeré přípravy na djing – tím je Rekordbox.

Musartedo DJ ŠKOLA Pavel Kalina

Co potřebuji k tomu, abych se mohl začít věnovat djingu? 1. TRPĚLIVOST. I když díky technologii je djing snadnější, je potřeba se obrnit trpělivostí. Stejně jako malíř nebude kreslit skvělé obrazy za měsíc, není ani možné zvládat profesionálně techniku djingu hned. Vše je to pouze o trénování. 2. POŘÍZENÍ PRVNÍHO DJ SETUPU. Chcete si koupit nějakou konzoli? Nebo nějaký DJ setup? A je vůbec důležité mít mít něco z toho doma? Určitě ano. Současné kontrolery nebo setupy poskytují díky svým funkcím dostatečný prostor pro rozvíjení kreativity a možnost domácího tréninku je rozhodně k nezaplacení. Dj zařízení bychom měli vybírat podle toho, k jakému účelu bude později sloužit. Chceme provozovat vlastní party? Pak se nám může hodit některá z all-in-one verzí výrobce Pioneer, např. čtyřkanálový XDJ-XZ. Chceme-li se doma připravovat na klubové hraní, pak bychom se měli rozhodnout nejlépe pro kontroler, který se co nejvíce podobá klubové technice, např. DDJ-1000. A chceme li navíc osvěžit své vystoupení nějakými Live elementy, může se nám hodit Roland DJ 808 s vlastní bankou bicích a sekvencerem. Nabídka DJ zařízení je na současném trhu dostatečně rozmanitá, a to jak z hlediska cenového rozpětí, tak z pohledu funkcí. Škola Musartedo nabízí DJ techniku se studentskými slevami. Kromě tréninku v prostorách školy si tak můžete některé z kontrolerů přímo u nás vyzkoušet a zároveň konzultovat s našimi instruktory, co by pro vás bylo nejvhodnější. 3. UŽ MÁM NA ČEM HRÁT, CO DÁL? Pro správný poslech se ti budou šiknout dj sluchátka (Pioneer, Technics, Aiaiai,…) a flashka na hudbu (mně se nejvíce osvědčil Sandisk). Pokud nemáš po ruce bedny od telky nebo pc s cinch výstupem, budou se ti hodit i bedny. 4. INSPIRUJ SE. Sledování videí z akcí a koukat djům pod ruce – i to může být skvělá škola, jak vstřebat další poznatky či narazit na skvělé tracky. 5. NEVZDÁVEJ SE A TRÉNUJ. Toto dosti souvisí s bodem 1. I když nejde vše dle představ, trénuj, zkoušej, experimentuj. Čím déle hraješ, tím více zvládáš techniku automaticky a samozřejmě rozvíjíš vnímaní dob a celkově hudby. 6. SLEDUJ HUDBU. Není to jen technika ale také správný výběr tracků, včetně dostatečného hudebního archivu, díky kterému lze přizpůsobit mix každé situaci a atmosféře. Nejpoužívanější hudební portál je např. Beatport či online platforma, kde je možnost hrát s internetové databáze – Beatport Link. 7. PROMUJ SE. Využij sociální sítě a navštěvuj párty – nejen pro inspiraci ale také pro navázání kontaktů. Zkus nahrát první mix bez chyb a sdílej ho přes Soundcloud či Mixcloud. 8. NEDĚLEJ TO PRO EGO ALE PRO ZÁBAVU. Pro správné rozvíjení je potřeba mít vztah k hudbě a musí mě to samozřejmě bavit. Hrát jen proto, že to dobře vypadá, není dobrá cesta. A NEJVĚTŠÍ ŠKOLA? Hrát na velkém zvuku v klubu před lidmi 🙂 Dodatek: YouTube je plný návodů a tipů, jak správně zvládat techniku mixu. Taktéž doporučuji vyzkoušet bezplatně nejrozšířenější program pro veškeré přípravy na djing – tím je Rekordbox.
1. 4. 2020
+420 702 119 720
info@musartedo.com
DJ škola
Nahoru
HITPARÁDA TOP 20
TOP 1 TONES AND I - DANCE MONKEY
TOP 2 Jonas Brothers - What A Man Gotta Do
TOP 3 Marek Ztraceny - Tak se nezlob
TOP 4 SAINt JHN - ROSES
TOP 5 Ava Max - Sweet but Psycho
TOP 6 Dinoro & Gigi D’Agostino-In My Mind
TOP 7 Calvin Harris, Sam Smith - Promises
TOP 8 ALVARO SOLER- La Cintura
TOP 9 ALLE FARBEN & ILIRA -Fading
TOP 10 DADDY YANKEE & SNOW- Con Calma
TOP 11 AVICII & ALOE BLACC - SOS
TOP 12 MARTIN GARRIX & BONN - No Sleep
TOP 13 SHAWN MENDES & CAMILA CABELLO- Señorita
TOP 14 Karelll - The Same Stars
TOP 15 Regard - Ride It
TOP 16 Jubël - On The Beach
TOP 17 Meduza, Goodboys - Piece Of Your Heart
TOP 18 Duke Dumont - Ocean Drive
TOP 19 David Guetta, Cedric Gervais & Chris Willis - Would I Lie To You
TOP 20 Mirai - DEJ SI ROUŠKU ft. Nikol Štíbrová
SVÁTKY
30.5 Ferdinand
31.5 Kamila

1.6 Laura
2.6 Jarmil
3.6 Tamara
4.6 Dalibor
5.6 Dobroslav
6.6 Norbert
7.6 Iveta a Slavoj
8.6 Medard
9.6 Stanislava
10.6 Gita
11.6 Bruno
12.6 Antonie
13.6 Antonín
14.6 Roland
15.6 Vít
16.6 Zbyněk
17.6 Adolf
18.6 Milan
19.6 Leoš
20.6 Květa
21.6 Alois
22.6 Pavla
23.6 Zdeňka
24.6 Jan
25.6 Ivan
26.6 Adriana
27.6 Ladislav
28.6 Lubomír

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

PROSÍM VYPLŇTE VAŠE INFORMAČNÍ ÚDAJE A O JAKOU SLUŽBU MÁTE ZÁJEM.